Güvenlik

Sistem Pay2Phone tarafından sürekli izlenebilen ve tarafların da yetkileri kadar izleyebildiği şeffaflıkta çalışmaktadır. 7 gün 24 saat tüm işlemlerinizde hizmet veren risk ekibimiz satıcı ve alıcının güvenliği için ayrı ayrı önlemler alır.

API Güvenliği
Satıcı
Üye iş yerinin web sitesiyle bağlantı kurmak için Pay2Phone tarafından geliştirilmiş kimlik doğrulama mekanizmaları bulunmaktadır. Ayrıca üye iş yerinin belirlediği yetkili kullanıcılar sisteme cep telefonu numaralarını doğrulayarak üye olmak zorundadır ve tüm hareketleri kayıt altında tutulur. Pay2Phone web sitesi ile diğer web siteleri arasındaki bağlantı trafiği GeoTrust 256 bit SSL ile şifrelenir.

Alıcı
Pay2Phone şüpheli faaliyetleri tespit eden özel fraud (dolandırıcılık) çözümleri sayesinde kimlik avı, hırsızlık ve dolandırıcılık amaçlı işlemlerden korunmanıza yardımcı olur. Ayrıca her işleminiz cep telefonunuza gelen 3D Full Secure SMS ile korunur. Tespit edilen girişimlere karşı ise sürekli yeni güvenlik çözümleri geliştirmektedir.

Chargeback
Satıcı                                          
Pay2Phone nakit ödeme sistemidir. Özel fraud (dolandırıcılık) çözümlerimiz sayesinde Chargeback riskini minimize ediyoruz. Gerekli koşullar tarafımızdan araştırılmadan geri ödeme bildirimine izin vermiyoruz.

Alıcı
Üye işyeri ile çözüm üretilmesine yönelik çalışma yapılmakta, olan aksaklıklar üye işyerinin istihbarat skoruna işlenmektedir. Müşteriye hizmet/mal verilmediği ispatlanması halinde sistemdeki üye işyerine ait ödenmemiş bakiyenin müşteriye geri iade edilme imkanı bulunmaktadır.

Kredi Kartı Güvenliği ve Fraud ( Dolandırıcılık )
Pay2Phone veri tabanında, güvenlik nedeniyle, kredi kartının ilk 4 ve son 4 rakamı haricinde hiç bir bilgi tutulmaz. Bu bilgiler ise teknik ekibimiz tarafından geliştirilmiş bir algoritma ile veri tabanında şifrelenmiş olarak tutulur.
Kullanıcıların güvenliğini arttırmak ve daha sonraki işlemlerinde kendilerine kolaylık sağlamak için gerekli durumlarda risk birimimiz Sabit Telefon Onayı gerçekleştirmenizi isteyebilir.
Pay2Phone 100’ün üzerinde fraud mekanizmasına sahip. Fraud’a takılması halinde işleminizin gerçekleşmesi için yönetici onayı gerekmektedir. Yönetici, kullanıcının üyelik tarihi, tüm işlem geçmişi vb. analizlerini yaparak ödemeyi onaylamakta veya iade etmektedir. Şüpheli işlem durumunda yapılan tüm işlemler inceleme için askıya alınmaktadır. Kullanıcıların tüm işlemlerinin LOG kayıtları tutulmaktadır, sahtecilik durumunda yapılan harcamalar izlenebilmekte ve kimlik bilgileri tespit edilebilmektedir. 

Kur Güvenliği
Yapılan tüm işlemler anlık olarak TCMB  (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) kurları üzerinden takip edilir.

Bakiye Yükleme Noktaları Güvenliği (Online ve Offline bayi)
Online ya da Offline tüm bakiye yüklemeleriniz, ödeme yaptığınız anda Pay2Phone hesabınıza yansıtılır ve anında kısa mesajla bilgilendirilirsiniz.